Son Dakika
Anasayfa / Benden / El Yazımı Gören Var mı?

El Yazımı Gören Var mı?

Yükseklisans yaparken yıllar sonra not tutmam gerektiğinde epeyi şaşırmıştım. Güzel denebilecek bir el yazım olmasına rağmen kendisinden eser yoktu. Karga burga birşeyler yazıyor sanki gönlümden geçen şekli elim yapamıyordu. Sonra sayfaya baktığımda bu ne biçim yazı dedim. Gün içinde hızlı hızlı kısa notlar alabiliyoruz yeterince hatırlattığı sürece de nasıl göründüğüne takılmıyoruz. Peki el yazımıza ne oluyor?

Ne olduğu basit aslında. Bir sayfa mektup yazmayı deneyin, el ve bilekte yarım sayfada zorlanma hissedeceksiniz ve işin kötüsü yazdığınız metin bu ağrıya değecek kadar iyi görünmeyecek. Güzel yazı dersleri ile başlamıştık biz bu işlere ama maalesef klavye kullanımı nedeniyle bu yeteneğimizi kaybediyoruz. Arada sırada egzersiz yapmak, elle mektup yazıp belki fotoğrafını paylaşmak veya doğrudan el yazı tableti üzerinden paylaşımlarımızı yapmak yardımcı olabilir.

Farkında değil iseniz, klavye ile hem mürekkebin, hem samimiyetin, hem yeteneğinizin arkasından el salladığınızı farkedin!

Hakkında Hakan Bahadır

Sitenin teknik ve içerik yöneticisidir, sitenin kendisi hakkında olması da manidardır... ;)

Buna da Bak

Kişisel Web Sayfaları

Artık kişisel web sayfalarının da sonu mu geldi dersiniz? Çeşitli platformlarda o kadar çok paylaşım …

Bir yorum

  1. Rezzan Türk Teyze:)

    Evet sen be senin gibiler unutmuş bozmuş ve yazamıyor olabilirsiniz.Ama benim elim yazmaya devam ediyor ve hala çok güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir